Vůz byl postaven v roce 2003 v Mnichově Hradišti jako vůbec poslední kamion Liaz vůbec, poté se už definitivně uzavřela 50letá historie této značky.
Automobil vychází z tradiční dakarské konstrukce, díky nimž se dobře pohyboval i po nezpevněném povrchu v dobách, kdy se Dakar ještě jezdil v Africe. Je zajímavé, že o pohon se stará liazácký motor M1.2, s nímž Martin Macík v letech 2006-2007 závodil, takže i když jde o asistenční auto, rozhodně to není žádný louda. To hlavní je však skrývá servisní nástavba s prostorem pro uložení těžších i lehčích náhradních dílů všeho druhu i tradiční „zahrádkou“ na střeše pro uložení rezervních pneumatik – v roce 2003 ji vyrobila firma Autotech Vinoř. Nástavba umožňuje jak moderní uložení beden s náhradními díly, tak i přepravu větších dílů (převodovka, náhradní skla ke kamionu) a náhradních pneumatik (zejména na střeše a zadním čele nástavby). Nástavba je přístupná velkými výklopnými boky, zadní stěna je pevná. Kabina vozu je plně závodně vybavena, včetně vnějšího i vnitřního ochranného rámu, závodních sedaček, přídavných světlometů a navigační výbavy.

 

  • Motor: Liaz M1.2,C objem 11 946 cm³, přeplňovaný 1 turbodmychadlem
  • Výkon: 405 kW(550 HP)
  • Maximální rychlost: 138 km/h
  • Průměrná spotřeba: 40 l/100 km
  • Váha: 18 000 kg

 

Možnost pronájmu vozu na různé akce.

Asistenční služby jako podporu na dálkových soutěžích. Podporu zajišťujeme kamionem 4x4 pojízdná dílna, v případě použití vaší techniky nebo poskytujeme částečné využití prostoru,přepravu materiálu v 80l bednách od 1ks do 32ks.Přepravu pneumatik, truck, auto, moto, quad.Používáme vlastní řidiče.